Можливості НАТО і український досвід

Видання Breaking defense аналізує статтю директора Центру розвідки та глобальних відносин імені Майка Роджерса Джошуа Хумінскі про уроки сучасної війни, які варто вивчити стратегам НАТО. Джошуа Хумінскі наголошує, що воєнні закупівлі країн-членів НАТО мають ґрунтуватися на тих видах озброєння, ефективність яких була доведена під час бойових дій в Україні. І хоча оборонні бюджети зростають, збільшити обсяги виробництва зброї буде нелегко.

Оскільки війна в Україні наближається до другого року, тиск на запаси зброї країн-членів НАТО триватиме, якщо не посилюватиметься. Однак це не просто виклик, а й можливість.

зауважує Джошуа Хумінскі

Фахівець наголошує, що рівень навантаження на оборонну промисловість країн-членів НАТО внаслідок надання військової допомоги Україні зростатиме. Однак альянсу варто не забувати і про можливі непередбачувані ситуації у інших регіонах світу. Лишатися добре озброєними випробуваними у боях зразками військової техніки і боєприпасами, нарощувати виробничі потужності для їх виготовлення.    

Тривале використання західних зразків озброєння на полях битв в Україні та уроки війни є шансом переглянути довгострокові плани НАТО щодо модернізації систем озброєнь. Збалансування своїх можливостей і потреб України у військовій допомозі.

пише Джошуа Хумінскі

На його думку, для того щоб Україна мала змогу захистити себе від подальших контрнаступів з боку Росії та адаптувати армію до умов довготривалої війни, постачання західних типів зброї та боєприпасів має продовжуватися. А це не легке і не дешеве завдання.

NASAM

Задоволення оперативних вимог України збільшило навантаження на запаси західних зразків озброєння, які не так швидко поповнюються за рахунок збільшення бази оборонної промисловості. Скажімо, нормальний рівень виробництва 155-мм артилерійських снарядів у Сполучених Штатах, наприклад, становить приблизно 30 000 снарядів на рік – Україна витрачає їх приблизно за два тижні. Тільки в серпні минулого року США відправили в Україну 1000 Javelin, що еквівалентно річному обсягу виробництва високоефективної протитанкової зброї.

зазначає Джошуа Хумінскі

Водночас він зауважує, що Сполучені Штати Америки знаходяться у кращому положенні, ніж східноєвропейські країни-члени НАТО. Які мають значно менші арсенали, менше діючих виробничих ліній, у той же час, вищий ризик загрози з боку Росії.

Подвоєння інвестицій у виробництво дієвої і якісної зброї відповідатиме негайним потребам України. Але партнери з НАТО мають узгоджено інвестувати у технології завтрашнього дня, перевірені на полі бою сьогодні. Якщо цього не зробити, це загрожує короткостроковою стратегічною вразливістю в інших областях, скажімо, у Тихоокеанському регіоні. Неправильні інвестиції сьогодні або невміння надсилати сигнали Пекіну – можуть спричинити початок ще однієї масштабної війни.

підсумовує Джошуа Хумінскі
CH-47 Chinook і UH-60 Black Hawk

Фото Wikipedia: зброя НАТО