Україна отримає з Естонії 122-мм гаубиці H-63 D-30 і ракети Javelin – Петер Куймет

Естонія розглядає можливість надати Україні певну військову допомогу, сказав Петер Куймет, керівник відділу міжнародного співробітництва Міністерства оборони Естонії. Таллінн розглядає можливість передачі Києву сорока двох 122-мм гаубиць Н-63 (або Д-30), а також протитанкові ракети FGM-148 Javelin.

Враховуючи «ситуацію, в якій Україна майже вісім років опинилася жертвою російської агресії (щодо Донбасу та Криму), про вагання не може бути й мови», – сказав Петер Куймет. Він додав, що такі дії дозволять Україні посилити власну обороноздатність і стримування. Крім того, Петер Куймет продовжив: «Завдяки досвіду українців ми також маємо чіткіше уявлення про те, як виглядає конфлікт чи битва з Російською Федерацією».

Однак для того, щоб передати цю зброю Україні, Естонія повинна спочатку отримати дозвіл від країн її походження. У Сполучених Штатів не повинно виникнути труднощів із ракетами Javelin, випадок із гаубицями радянського виробництва H-63, придбаними у 2009 році у Фінляндії, може бути складнішим.

У будь-якому випадку передача цієї естонської зброї та боєприпасів може зайняти місяці.