Зеленський подякував Шольцу: Крім Patriot Україна отримає ракети до наявних систем ППО

Зеленський подякував Шольцу: Крім Patriot Україна отримає ракети до наявних систем ППО

Український президент Володимир Зеленський та канцлер Німеччини Олаф Шольц провели результативну розмову, під час якої домовилися про поставку додаткових систем Patriot та ракет до наявних систем протиповітряної оборони України. Президент подякував канцлеру за його лідерство та підтримку в цей критичний для України час. За його словами, це є справжнім виявом підтримки, який повинен бути наслідуваним іншими країнами-партнерами України.
У ході розмови, президент Зеленський розповів канцлеру про ситуацію в українській енергетиці, особливо на Харківщині та інших постраждалих регіонах, а також про оперативну обстановку на лінії фронту та поточні потреби Сил оборони. Він також подякував за підтримку чеської ініціативи з пошуку артилерійських снарядів для України та закликав до швидкої реалізації цього плану.
Президент та канцлер також обговорили підготовку до конференції з відбудови України, яка відбудеться у Німеччині влітку, та організацію Глобального саміту миру у Швейцарії. Вони покликали забезпечити широку участь країн Глобального Півдня у цих подіях.
Напередодні, Німеччина оголосила про термінову передачу Україні одного зенітно-ракетного комплексу Patriot. Раніше, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав Францію до негайних дій щодо постачання Україні систем протиповітряної оборони. Він також заявив, що Україна могла б уникнути втрати Трипільської ТЕС, якби мала достатньо систем Patriot.
Зеленський закликав інших країн-партнерів України приєднатися до Німеччини та підтримувати Україну в цій складній ситуації. Він також підкреслив, що співробітництво з іншими країнами є важливим для забезпечення миру та стабільності у регіоні.