Guerre en Ukraine : sans l’aide americaine, Київ «perdra la guerre», прévient Zelensky

Слабкість Заходу в Україні може спровокувати набагато більшу війну з Росією

Чи дійсно захід хоче допомогти Україні перемогти Росію? Це питання, на яке багато у Києві зараз шукають відповіді, оскільки продовжуються ознаки незрішеності заходу під час найбільшого європейського вторгнення з часів Другої світової війни, яке наближається до своєї третьої весни без кінця.

Зростаюче почуття розчарування серед українців легко зрозуміти. Заохочена затримками у військовій допомозі для України, Росія за останній місяць збільшила бомбардування цивільної інфраструктури України, занурюючи цілі міста в темряву та залишаючи мільйони людей без доступу до електроенергії, опалення, води та інтернету. Незважаючи на наближення гуманітарної катастрофи, реакція заходу була помітно не терміновою.

У той же час Україна почала контратаку з допомогою ударів дронів по російських рефінеріях, і вдалося знищити більше 10% російської рефінінгової потужності. Замість підтримки цієї, здавалося б, ефективної кампанії зіслаблення воєнної машини Путіна, США, за повідомленнями, закликали Київ припинити удари дронів через обурення щодо глобальних цін на нафту та можливої помсти. З огляду з боку України, це не виглядає як дії партнерів, які повністю зобов’язані до перемоги України.

Поки світ спостерігає, як російське вторгнення в Україну розгортається, UkraineAlert надає найкращі експертні погляди та аналізи Атлантичної ради щодо України двічі на тиждень безпосередньо у вашу поштову скриньку.

За останні два роки українці звикли до чрезмірної обачності заходу та недостатньої підтримки. Хоча демократичний світ заслуговує значної подяки за постачання зброї, яка дозволила Україні вижити, військова допомога, надана з лютого 2022, часто затримувалася та постійно далеко відповідала кількості, необхідній для перемоги над військовими супердержавами, такими як Росія.

Неналежна реакція заходу на російське вторгнення є перш за все наслідком страху перед ескалацією. Путін бачить цю незрішеність та діє відповідно. Він легко запугує західних лідерів ядерним шантажем та надалі збільшує свої напади на українські міста та цивільну інфраструктуру.

Лише у березні 2024 року Росія атакувала Україну 264 ракетами та 515 дронами, за даними Українського повітряного флоту. Деякі з них були збиті українською ППО, але боєприпаси швидко закінчуються. Без чіткого уявлення про те, коли прибудуть наступні партії перехоплювачів, українські війська мусять раціонально використовувати запаси, залишаючи мільйони людей уразливими перед жахами російських обстрілів.

Ситуація на фронтових лініях війни також є критичною. З половиною обіцяних поставок зброї, які прибувають з запізненням, та важлива військова допомога США, утримана в Конгресі вже вісім місяців, українські війська залишаються без необхідних боєприпасів та тепер перебувають у небезпеці бути доленосцем російської вогневої мощі. У кінці березня президент Зеленський визнав, що якщо американська допомога не надійде, Україна буде змушена відступити. Якщо це станеться, він попередив, Росія може прорватися через оборонні лінії України та спробувати захопити найбільші міста країни.

Незважаючи на таку погіршувальну картину, в багатьох країнах заходу зараз панує нереальне відчуття нормальності. Політичні класи все більше захоплені наближаючими виборами та здається, що вони мало усвідомлюють геополітичну катастрофу, яка розгортається на східному кордоні Європи. Багато з них, здається, думають, що українська відвага буде достатньою для того, щоб стримати Росію, поки її вторгнення не зійде на спад. Це побажальне мислення. Насправді, якщо Україна не отримає термінову підтримку, існує дуже реальна ймовірність, що Путін переможе. А якщо Путін переможе в Україні, він піде далі.