Юрій Ігнат розповів про посилення ППО

Речник Командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив, що після отримання Україною західних винищувачів ситуація у небі докорінно зміниться на користь захисників. Отримати літаки від партнерів є реальною перспективою протягом декількох місяців.

За словами речника, терміни передачі Україні літаків залежатимуть від кількох важливих факторів. Одним з яких є навчання пілотів. Навчальний процес розпочнеться тоді, коли остаточно буде визначено тип літака, який передадуть Україні. Найвірогіднішим претендентом є F-16 – це найрозповсюдженіший у світі винищувач з широким спектром авіаційного озброєння. Українські льотчики вже їздили до США, на їх навчання виділялись кошти. При цьому відбувалися тренування не лише пілотів, а і техніків, які обслуговуватимуть літаки надані партнерами.

Юрій Ігнат також поінформував, що українські військовослужбовці направлені до Німеччини та Норвегії для опановування навичок з використання NASAMS та IRIS-T. Процес відправки персоналу налагоджений. Найближчим часом очікується збільшення кількості цих систем ЗРК в обороні України. Раніше повідомлялося, що IRIS-T відпрацював 100% ураження цілей, зокрема, крилатих ракет та дронів-камікадзе. Незабаром можна очікувати на прибуття в Україну комплексів Patriot та SAMP/T. Ці засоби покращать можливості протиповітряної оборони нашої країни для захисту як від аеродинамічних, так і балістичних ракет.

На фото Wikipedia пускова установка IRIS-T SL на шасі