Генсек НАТО закликав посилити підтримку України

На Всесвітньому економічному форумі, який триває у швейцарському місті Давос, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав посилити поставки військового обладнання в Україну у цей, як він наголосив, критичний час. «Зброя — це шлях до миру. Те, що відбувається за столом переговорів, повністю залежить від сили на полі бою. І якщо ми хочемо, щоб Україна перемогла, то їм потрібна військова сила», — зазначив Генсек НАТО.

Єнс Столтенберг назвав війну в Україні «боротьбою за демократію», зауваживши, що надзвичайно важливо, щоб агресор не виграв цю війну. Бо це буде трагедія не лише для українців, а і дуже небезпечна ситуація для всього вільного світу. Можлива перемога РФ дасть небезпечний посил авторитарним лідерам світу, що вони можуть застосовувати силу, порушуючи міжнародне право, досягнути бажаного. «Це буде дуже небезпечний урок. Що зробить світ небезпечнішим, а нас — уразливішими», — підсумував Єнс Столтенберг.

Як зазначає джерело, перебуваючи у Давосі, пан Столтенберг провів двосторонні  зустрічі з президентом Литви Гітанасом Науседою, федеральним радником Швейцарії Віолою Амхерд, з першою леді України Оленою Зеленською, засновником і виконавчим головою Всесвітнього економічного форуму професором Клаусом Швабом.