Триває створення флотилії FPV-дронів

Спецпідрозділ ГУР МОУ «Крила» формує власну флотилію FPV дронів-камікадзе. З цієї метою розпочато збір коштів на закупівлю 1000 FPV (First Person View – вид від першої особи) дронів  для нового ударного угруповання, зазначає джерело.

Цей тип безпілотників на сьогодні став по-справжньому революційним засобом ведення бою. Адже FPV -дрони дають можливість збирати безцінну розвідувальну інформацію та використовуються буквально як снайперська зброя з відстані до 10 кілометрів. Встановлені камери та сучасні засоби зв’язку дозволяють оператору керувати літальним апаратом у режимі «реального часу», водночас залишаючись на безпечній відстані.

повідомляють у  ГУР МОУ

Проєкт реалізується спільно з благодійним фондом «Старлайф-Благодійність», який від початку повномасштабного вторгнення допомагав різним підрозділам Головного управління розвідки Міністерства оборони України.  

Варто зазначити, що переобладнання спортивних дронів під військові задачі, оснащення їх боєприпасами, використання у якості камікадзе тощо, набуло масового характеру приблизно з травня минулого року. Крім військових, переобладнанням FPV-дронів зайнялися і волонтери.

У мережі з’явилося безліч незаперечних фактів ефективного використання таких дронів у бойових умовах. Управління FPV-дронами здійснюється по радіоканалу, а додатковий відеоканал у режимі реального часу транслює «картинку», що дозволяє оперативно змінювати напрямки та кути атаки.