Винахідливість українців оцінили у США

Телерадіокомпанія CNN опублікувала статтю про розробки і саморобні пристрої українських військових, які успішно застосовуються на полі бою і вражають своєю простотою та дешевизною. Автори статті також повідомляють, що для армії США війна в Україні стала важливим джерелом даних про ефективність власних систем озброєння.

Як зазначається у статті, однією з найважливіших інновацій під час осінніх боїв минулого року стала саморобна система цілевказування для артилерії, розроблена кмітливими українськими військовими. Яка дозволила оперативно передавати артилеристам розвіддані з дронів і легко вираховувати координати цілі для артударів. Програмне забезпечення, яке передає супутникові та інші розвідувальні зображення в режимі реального часу, перетворило легкодоступні планшети та смартфони на складні інструменти цілевказування, які нині широко застосовуються в українській армії. Оскільки мова про програму, а не апаратне забезпечення, її можна легко і швидко оновити, а також опанувати широкому колу користувачів.

Додаток для націлювання є одним із десятків прикладів інновацій на полі бою, які українці винайшли протягом майже року війни, знаходячи дешеві варіанти вирішення дорогих проблем.

пише видання

У CNN відмітили тихохідні пластикові безпілотники, які скидають боєприпаси на голови окупантів. 3D-принтери, завдяки яким виготовляють запчастини для ремонту важкої військової техніки в польових умовах. Переобладнані пікапи з мобільними ракетними установками. Озброєні американськими ракетами винищувачі МіГ-29 радянського виробництва – саме українські інженери придумали, як ракети прилаштувати на старих літаках, щоб використання боєприпасів було ефективним. Не обійшли увагою і протикорабельну ракету «Нептун», яку українські зброярі створили на основі радянських ракетних конструкцій.

Така українська винахідливість вразила офіційних осіб США, які високо оцінили здатність Києва розробляти «макгайверські» рішення для своїх потреб на полі бою. Які заповнюють важливі тактичні прогалини, залишені досконалішою західною зброєю.

наголошують автори статті

Американські фахівці уважно вивчають як українські військові ноу-хау, так і російські. Зокрема, ефективність використання дронів-камікадзе, які є відносно дешевими у виробництві. Але ще прискіпливіше досліджуються експлуатаційні характеристики американських зразків зброї, які використовуються на українських фронтах. Мова, скажімо, про безпілотник Switchblade 300 призначений для знищення ворожих радарних систем. Він виявилися менш ефективними на полі бою, ніж очікувалося. Натомість  американці переконалися у ефективності установок HIMARS, а також випробували параметри їх технічного обслуговування. Та ефективність гаубиць M777. Щоправда знос стволів цих артсистем виявився надто швидким. А маломобільність на полі бою ставить під сумнів доцільність їх використання у сучасних умовах ведення війни.

Американські експерти є задоволеними результатами використання плечових реактивних снарядів Stinger і Javelin. Що у поєднанні з успішною тактикою бою, яку продемонстрували українські захисники – невеликими піхотними групами атакували танкові колони, дозволяє дійти висновків про високу ефективності даної зброї.

Україна є «лабораторією зброї» у всіх сенсах, тому що жодне з цього обладнання ніколи не використовувалося у війні між двома індустріально розвиненими країнами. У США уважно вивчають конфлікт, щоб винести більш масштабні уроки про те, як може вестись війна між двома сучасними націями у 21 столітті. Це бойове тестування в реальному світі.

 підсумовує  CNN

Фото Міністерства оборони України