Українськими ракетами б’ють по Україні – ISW

У черговому звіті Інституту вивчення війни (ISW) йдеться про ракети, якими окупанти обстрілюють територію України. Як зазначає джерело  з посиланням на дані української розвідки, російські війська завдають ударів по Україні ракетами, які Україна передала РФ у 1990-х роках у рамках Будапештського меморандуму.

Висновки ISW щодо ракет, ґрунтуються на коментарі представника ГУР України Вадима Скібіцького The New York Times про те, що російські війська використовують балістичні ракети та стратегічні бомбардувальники Ту-160 і Ту-95, які Україна передала Росії у рамках вищезгаданої міжнародної угоди, згідно якої Україна також передала РФ свій ядерний арсенал для зняття з експлуатації.

Також Інституту вивчення війни з посиланням на інформацію високопоставлених ізраїльських чиновників повідомляє, що Іран прагне обмежити радіус дії балістичних ракет, які планує передати Росії. «Іран побоюється міжнародної негативної реакції у зв’язку з наданням Росії ракет великої дальності для використання у війні в Україні. Адже резолюція 2231 Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, яка була ухвалена у 2015 році, забороняє передачу або отримання іранських балістичних ракет з дальністю понад 300 км та корисним навантаженням понад 500 кг до жовтня 2023 року», – йдеться у звіті.

13 грудня офіційні особи США заявили, що Пентагон завершує підготовку документів для відправлення в Україну систем протиракетної оборони Patriot. Офіційні особи очікують необхідні дозвільні документи від Міністерства оборони США та президента Джо Байдена. Пентагон може зробити відповідне офіційне оголошення вже 15 грудня нинішнього року, повідомляє ISW .