Найкращі зразки української зброї – на марках

За повідомленням Укрпошти, 6 грудня нинішнього року – до Дня Збройних Сил України, підприємством введено в обіг поштові марки «Зброя Перемоги» та проведено їх спецпогашення. На марках зображено 6 зразків зброї, яка зіграла вирішальну роль в російсько-українській війні нинішнього року. Три зразки – українського виробництва.

Серед найефективніших виробів українських зброярів відзначено «Вільху», «Нептун» і «Стугну-П». Як зазначено на сайті Укроборонпрому, з перших днів повномасштабної війни українська зброя у руках наших військових засаджує бавовною усю лінію фронту.

«Зі «Стугни» ворожу техніку вражали бійці АТО та ООС, проте свій зоряний час «Стугна» отримала лише у 2022 році. Вона вкотре довела свою ефективність проти будь-якої бронетехніки ворога, але й показала здатність перетворюватися на засіб ППО. «Вільха» завдала близько 50 влучних ударів по ворогу протягом перших днів війни. Вона нищить окупантів на всій лінії фронту, а серед цілей – системи протиповітряної оборони, станції РЕБ, піхота та бронетехніка. «Нептун» став на озброєння ЗСУ менш як два з половиною роки тому, а вже встиг показати себе справжнім володарем морів. Саме він відправив за відомою адресою ракетний крейсер «москва» – флагман чорноморського флоту рф», – йдеться у повідомленні підприємства.

«Зараз всі підприємства Концерну працюють у посиленому режимі, збільшуючи і обсяги, і якість техніки, яку ми передаємо ЗСУ. Хочу, щоб на наступних марках було більше нашої високоточної та високоефективної зброї, яка кожного дня наближає нашу перемогу», – зазначив генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв під час урочистого спецпогашення серії марок.

До маркового аркушу «Зброя Перемоги» увійшли і три закордонні зразки зброї. Мова про «Байрактар ТБ2», FGM-148 «Джавелін», «M142 Хаймарс». Тираж маркового аркуша становить 200 000 примірників, вартість – 90 гривень, з яких 18 гривень – благодійний внесок. Частину коштів від реалізації цих марок планують направити на допомогу ЗСУ.

Фото: Укрпошта