РФ буде важко реалізувати реформи – ISW

У черговому звіті Інституту вивчення війни (ISW) зазначається, що Росії буде важко швидко реалізувати заплановані воєнні реформи. Таку оцінку ситуації фахівці ISW роблять з огляду на дані української розвідки, яка повідомляє про підготовку вищого керівництва РФ до значних військових реформ.

Міноборони Росії постійно скасовує реформи Сердюкова 2008 року, які мали на меті оптимізувати російські сухопутні сили та перейти до бригадної структури шляхом відновлення маневрових дивізій у російських військових округах. Реструктуризація вищих командних структур у поєднанні з зусиллями щодо розширення військової бази у 2023 році свідчить лише про те, що Росія створює умови для довгострокових зусиль в Україні. Кремль навряд чи здійснить ці реформи у терміни, які відповідають війні Росії проти України.

роблять висновок фахівці ISW

На їх думку, нинішньою метою мобілізаційних зусиль РФ є збільшення кількості військовослужбовців до 1,5 мільйона осіб, але без оголошення проведення загальної мобілізації. При цьому очевидна розбіжність між мобілізаційною політикою для міжнародно визнаних територій РФ та окупованих територій України. Російське військове керівництво розглядає окуповані території як колоніальний ресурс, де можна необмежено використовувати людський потенціал для формування нових збройних підрозділів.

Російські військкомати можуть почати реалізувати пропозицію міністра оборони РФ Сергія Шойгу від 21 грудня щодо підвищення призовного віку вже навесні цього року. Повний перехід на нову систему призову може відбутися через три роки та підвищить мінімальний вік призову з 18 до 21 року, а максимальний – з 27 до 30 років. Нова система вимагатиме комплексу змін до чинного законодавства. Водночас російські чиновники продовжують здійснювати заходи, які свідчать про те, що вони готуються до другої хвилі мобілізації.

зазначають у ISW

Як повідомляє ISW, російський уряд планує звільнити ІТ-фахівців від призову. Відбулася низка зустрічей між представниками російського ІТ-бізнесу та чиновниками, де обговорювали варіанти заохочення ІТ-спеціалістів, які залишили Росію, повертатися. Як повідомляється, Міністерство цифрового розвитку, зв’язку і масових комунікацій Росії працює над забезпеченням захисту на законодавчому рівні від призову фахівців IT-сектору.

Не оминули увагою в ISW і численні факти поганого матеріально-технічного забезпечення російських солдат та жорстокого поводження з ними на фронті. Що не сприятиме швидкій реалізації мобілізаційних планів вищого військово-політичного керівництва країни-агресора.

Фото Генштабу ЗСУ