У США почали переробляти авіабомби JDAM на крилаті ракети

Американська компанія Boeing почала виготовляти крилаті ракети класу “повітря-земля” на базі авіабомб JDAM. Нова розробка – Powered Joint Direct Attack Munition (PJDAM), може бути використана для атаки по наземних і морських цілях. Про це пишуть оглядачі порталу The War Zone.

Проект покликаний забезпечити військових ракетами, які будуть дешевшими від нині існуючих. Коштуватимуть PJDAM до $300 тис., тоді як крилаті ракети обходяться у мільйони.

PJDAM – це поєднання реактивного двигуна, пари висувних крил, основного комплексу наведення, створеного на основі інерціальної навігаційної системи з GPS, встановлюваної на типові JDAM, і стандартної малорозмірної 226 кг бомби як боєголовки.

Якщо максимальна дальність ураження найновішої модифікації авіабомби JDAM – 75 кілометрів, то PJDAM зможе знищувати цілі на відстані щонайменше 482 км.

Проект знаходиться на етапі випробувань.

The War zone відзначають, що запускати PJDAM зможуть ті ж літаки, які вже пристосовані до керованих авіабомб JDAM-ER. Серед них – радянські МіГ-29, які використовують Повітряні сили ЗСУ. Зокрема, на Донеччині українська авіація за допомогою керованих авіабомб JDAM-ER ліквідували командно-спостережний пункт 288 окремого стрілецького батальйону окупантів.

“Ми продовжуємо працювати з США та їх міжнародними партнерами, щоб прискорити використання PJDAM протягом наступних кількох років в Індійсько-Тихоокеанському регіоні та в інших місцях”, – відповіли у компанії Boeing на запитання про потенційних клієнтів.

Нагадаємо, нещодавно старшого сержанта однієї з військових частин ЗСУ засудили за те, що він розказав родичам на окупованих територіях про ракети AGM-88 HARM та авіабомби JDAM.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.