ЗСУ знищили штаб російського батальйону “розумними” авіабомбами JDAM-ER (Відео)

На Донеччині Збройні сили України за допомогою керованих авіабомб JDAM-ER ліквідували командно-спостережний пункт 288 окремого стрілецького батальйону окупантів.

Відео роботи авіації ЗСУ виклали у мережу самі українські військові.

Вони повідомляють, що на відео зафіксовано удар по скупченню особового складу росіян в Київському районі Донецька та по командно-спостережному пункту 288 окремого стрілецького батальйону в Новотроїцькому (Донеччина).

Наслідки самого удару на іншому відео публікує один з окупантів. Він скаржиться, що після “прильоту” по базі багато окупантів знаходиться під завалами, а сама будівля досі горить.

Крім того, на відео удару по командно-спостережному посту помітно два вибухи, які вщент зруйнували будівлю.

JDAM – це обладнання на основі технології GPS, які перетворюють звичайні авіабомби на керовані боєприпаси.

JDAM являє собою комплект із крил, що кріпляться в середній частині бомби та хвостового блоку. Авіабомба отримує кероване оперення, що дозволяє їй маневрувати.

Також комплект робить бомбу всепогодною, що дозволяє їй працювати за будь-яких метео-умов.

Натомість бомби JDAM-ER є покращеною версією базових JDAM. Їхня дальність польоту становить 72 км, але в залежності від висоти та швидкості польоту літака, дальність може зростати навіть до 80 км.

Що ж до точності бомб з комплектом JDAM, то їхнє відхилення від цілі може становити декілька метрів. Але, з урахуванням потужності, це відхилення не має серйозного впливу на результативність та ефективність.

Раніше у ЗСУ показали винищувачі МіГ-29, які отримали нову модифікацію і можуть використовувати JDAM-ER.