Депутати Європарламенту закликають передати ЗСУ конфісковані у конрабандистів бронеавтомобілі

Депутати Європарламенту Барт Гротуіс та Наталі Пуазо виступили з ініціативою передати Збройним силам України конфісковану контрабандну військову техніку. Таку пропозицію вони надіслали в Комітет Ради Безпеки (PSC) та Фонду миру для підтримки України.

Депутати мають на увазі дві партії машин, які протягом минулого року вилучили в рамках військово-морської місії Європейського Союзу IRINI. Вона була спрямована на підтримку ембарго ООН на поставку зброї в Лівію. Про це написало видання Politico.

Влітку 2022 року військово-морська місія ЄС на судні, що прямувало до Лівії, виявила понад 100 позашляховиків Toyota, переобладнаних під розміщення різних типів озброєння. Машини конфіскували.

Друга партія включала 41 бронеавтомобіль BATT UMG, які виготовлені в ОАЕ. Їх транспортувало до Лівії голландське судно MV Meerdijk. Бронемашини мали отримати війська фельдмаршала Хафтара. Уся техніка теж була конфіксована.

Машини стоять на складі біля Марселю у Франції. Тому євродепутати запропонували використати їх на війні з росією.

Нагадаємо, що українські артилеристи використовують північнокорейські ракети “R-12 HE”. Саме таке маркування нанесено на боєприпаси виявлені на позиціях одного із розрахунків. Аналітики зауважують, що вони схожі на ті, що були конфісковані Ізраїлем на одному із суден у Середземному морі 2009 року. Тоді корабель мав доставити північнокорейські боєприпаси з Ірану бойовикам у Сирію.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.