Путін злякався арешту: на саміт до Південної Африки поїде Лавров

Російський диктатор Владімір Путін не поїде саміт БРІКС до Південно-Африканської Республіки, офіційно росію представлятиме глава мзс Сєргєй Лавров.

Про це повідомили в Офісі президента ПАР Сиріла Рамафоси. В канцелярії заявили, що це спільне рішення двох сторін.

Очевидно, у ПАР не хотіли, щоб російський диктор особисто приїжджав на літній саміт БРІКС, оскільки у березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна через депортації українських дітей.

Оскільки Південна Африка ратифікувала Римський статут, то вона повинна буде заарештувати Путіна у випадку його приїзду до ПАР.

Влада ПАР запевнила, що буде дотримуватись юрисдикції Міжнародного кримінального суду, тому з березня країна шукала шляхи для проведення саміту.

Одним із варіантів було приєднання путіна по відеозвʼязку, також розглядали можливість перенести саміт до Китаю (не ратифікував Римський статут).

Низка країн вже офіційно заявили, що готові заарештувати російського диктатора Владіміра Путіна у разі його приїзду. Зокрема, це Вірменія, Австрія і Молдова.

Цікаво, що після оголошення ордера Міжнародного кримінального суду Путін почав уникати поїздок за кордон, навіть до дружної Туреччини.