У ПАР попередили Путіна, що заарештують його у разі приїзду на саміт БРІКС

Південна Африка попросила російського диктатора владіміра путіна не приїжджати на саміт БРІКС, натомість взяти участь у заході через відеозв’язок.

Про це повідомляє видання Sunday Times.

Журналісти пояснили, що таким чином уряд Південно-Африканської Республіки хоче уникнути дипломатичному конфлікту через ордер Міжнародного кримінального суду на арешт путіна.

Адже в разі візиту російського диктатора владі ПАР доведеться його заарештувати на підставі рішення МКС, яке є обов’язковим для країн-учасниць Римського статуту. Тому Преторія запропонувала Москві взяти участь у саміті БРІКС по відеозв’язку.

Саміт країн БРІКС (групи найбільших за площею і населенням держав, що розвиваються), на який за статусом мають запросити і російського президента, має відбутись у серпні в Південно-Африканській республіці.

Раніше президент ПАР Сиріл Рамафоса спочатку заявив, що його країна вийде із Римського статуту і не виконуватиме рішення МКС щодо арешту Путіна. Проте його канцелярія поширила офіційну заяву, що президент помилився і ПАР поважатиме рішення МКС та залишиться підписантом Римського статуту.