Вірменія взяла на себе зобов’язання заарештувати путіна

Конституційний Суд Вірменії визнав, що Римський статут Міжнародного кримінального суду відповідає Конституції країни.

24 березня Конституційний Суд Вірменії опублікував відповідне рішення “Про вирішення питання відповідності конституції зобов’язань, закріплених у Римському статуті Міжнародного кримінального суду”. Відомо, що ініціатором розгляду даного питання став уряд країни на чолі з Ніколом Пашиняном.

Вірменія підписала Римський статут ще в 1999 році, однак у 2004 році Конституційний Суд країни виніс рішення щодо невідповідності окремих положень документа Конституції.

Остання редакція Основного закону країни відбулася в 2015 році. З формальної точки зору це дозволило ініціювати новий розгляд відповідності Римського статуту Конституції Вірменії.

Відповідно, якщо Вірменія проведе ратифікацію документу, вона підтвердить свої зобов’язання щодо видачі МКС воєнних злочинців. У тому числі, й президента рф владіміра путіна в разі його затримання.

Варто зазначити, що Вірменія та рф є союзниками по ОДКБ, а також мають тісні економічні та політичні зв’язки. Окрім Вірменії юрисдикцію МКС визнає інший союзник рф – Таджикистан.

Нагадаємо, 17 березня 2023 року МКС видав ордер на арешт владіміра путіна.