Австрія заарештує Путіна в разі його приїзду

Австрія заарештує президента Росії Володимира Путіна на вимогу Міжнародного кримінального суду (МКС), якщо він вирішить приїхати до країни, заявила міністр у справах ЄС та Конституції Австрії Кароліна Едтштадлер в інтерв’ю Tagesspiegel.

Міністрка у справах ЄС та Конституції Австрії Кароліна Едтштадлер

«Австрія виконуватиме свої зобов’язання відповідно до міжнародного та кримінального права. Видача цього міжнародного ордера на арешт означає, що якщо він [Путін] потрапить на австрійську землю, арешт має бути здійснений», – наголосила Едтштадлер.

Раніше Міністерство юстиції Австрії заявляло, що оскільки країна є учасницею Римського статуту, то, вона має співпрацювати з Міжнародним кримінальним судом у Гаазі. «Ордера на арешт, видані судом, повинні виконуватися, а особи, які розшукуються, мають бути заарештовані», — заявили у відомстві.

Мін’юст Австрії додав, що у 2019 році в рамках справи проти екс-президента Судану Омара аль-Башира МКС ухвалив, що «імунітету перед судом не мають навіть глави держав». «Ніхто не стоїть над законом, кожен злочин має бути повністю розслідуваний. Безкарності бути не повинно», – наголосили у австрійському відомстві.

Раніше міністр юстиції Австрії Алма Задіч підтримала рішення МКС видати ордер на арешт Путіна: “Австрія і надалі робитиме все можливе, щоб відновити справедливість для народу України”, – запевнила вона.

Австрія була першою країною, яку Путін відвідав після так званого «обрання» на четвертий президентський термін у 2018 році. Тоді ж він приїздив туди із приватним візитом — на весілля міністра закордонних справ країни Карін Кнайсль, де танцював із нареченою.

Путін танцював на весіллі австрійського міністра

Нагадаємо, 17 березня 2023 року Міжнародний Кримінальний Суд видав ордер на арешт Путіна та уповноваженого з прав дитини за президента рф Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації українських дітей на підконтрольні росії території, що кваліфікується як воєнний злочин.

Про готовність виконати зобов’язання перед МКС заявив також речник президента Південно-Африканської Республіки Вінсент Магвенья. Путін збирався приїхати до цієї країни на саміт БРІКС у серпні цього року. Намір заарештувати російського президента також підтвердили Німеччина, Словаччина та Бразилія.