Путін відмовився їхати на відкриття турецької АЕС після ордера суду у Гаазі

Кремлівський диктатор Путін вирішив не їхати до Туреччини на церемонію завантаження ядерного палива на АЕС «Аккую». У заході, який пройде 27 квітня, Путін візьме участь лише по відеозв’язку, розповів турецькому каналу TRT Haber президент Туреччини Реджеп Ердоган.

На початку березня Ердоган особисто запросив Путіна відвідати Туреччину. Планувалося, що Путін разом з Ердоганом відвідають провінції, що постраждали від землетрусу, і обговорять російсько-турецьке співробітництво у різних сферах. Втім, 17 березня стало відомо, про те, що Міжнародний Кримінальний Суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна. Відтак, у Москві поспішили заявити, що рішення про поїздку Путіна до Туреччини поки що не прийнято.

За ордером МКС Путіна можуть заарештувати в одній із 123 країн, які ратифікували Римський статут, на основі якого працює суд. Туреччина не ратифікувала цей документ та не визнає юрисдикцію суду в Гаазі. Втім, у Кремлі вирішили не ризикувати і скасували поїздку Путіна навіть до Туреччини, де росія все ще має великі економічні інтереси і де кремлівському диктатору юридично нічого не загрожує.

Нагадаємо, АЕС “Аккую” на південному узбережжі Туреччини в провінції Мерсін, будує російська державна компанія “Росатом”. Проект передбачає спорудження чотирьох енергоблоків. Потужність кожного енергоблоку становитиме 1200 МВт.