Москва почала очікуваний наступ – Столтенберг

Виступаючи перед початком дводенної зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО, Генеральний секретар цієї організації Єнс Столтенберг заявив, що рф починає запланований наступ на сході України. На фоні подій триває «гонка логістики» між партнерами України і окупантами. Країни НАТО намагаються якнайшвидше налагодити постачання боєприпасів для української армії.

Ми беремо участь у перегонах логістики. Основні ресурси, такі як амуніція, паливо, запчастини, боєприпаси тощо, маємо надати Україні раніше, ніж росія зможе перехопити ініціативу на полі бою.

сказав Єнс Столтенберг

Він також наголосив, що наступ на сході України напередодні першої річниці повномасштабного вторгнення, призвів до безпрецедентного розходу боєприпасів в українській армії. Де і так відчувався дефіцит озброєння.

Як підкреслює Financial Times, ЗСУ щодня витрачають понад 5000 артилерійських снарядів, що дорівнює річному замовленню невеликої європейської країни у мирний час. А росіяни щодня вистрілюють у чотири рази більше, оскільки прагнуть отримати перевагу у боях. Зокрема, на бахмутському напрямку. Залучають до бойових дій десятки тисяч мобілізованих. Такі прийоми ведення війни у виданні порівнюють з умовами Першої світової війни.

За даними The Economic Times, не лише західні союзники України допомагають боєприпасами. Пакистан планує збільшити поставки зброї в Україну, використовуючи морський порт у Німеччині. На початку поточного місяця Ісламабад вже відправив на потреби ЗСУ 10 тисяч реактивних снарядів для багатоствольних реактивних систем залпового вогню «Град». Пакистан постачаючи зброю Україні, розраховує в обмін отримати послуги з модернізації бойових вертольотів і ремонту танків.

Війна в Україні поглинає величезну кількість боєприпасів і виснажує запаси союзників. Нинішній рівень витрат боєприпасів в Україні в рази перевищує наш нинішній рівень їх виробництва. Це максимально навантажує нашу оборонну промисловість. Щоб нарощувати виробництво, розглядаються перспективи роботи підприємств у вихідні. Нині час очікування на заводську поставку збільшився з 12 до 28 місяців. Нам потрібно нарощувати виробництво та інвестувати у наші виробничі потужності.

наголошує Єнс Столтенберг

Він вважає, що війна на виснаження стає битвою матеріально-технічного забезпечення. Тому у країнах НАТО працюють над стратегією збільшення виробництва озброєння і боєприпасів. Нещодавно провели ревізію запасів боєприпасів країн-членів Альянсу з урахуванням майбутніх замовлень, у відповідь на безпрецидентні витрати ресурсів. Що дозволить оперативніше реагувати на повсякденні виклики пов’язані з підтримкою України. До того ж у НАТО не бачать жодних ознак, що росія прагне миру.

Генеральний секретар повідомив, що наразі союзники, включаючи США та Францію, підписали низку контрактів з оборонними підприємствами з метою значного збільшити запасів озброєння згідно стратегічного планування НАТО. Це створить потенціал для стримування агресора.

Очікується, що тема боєприпасів стане важливим предметом обговорення на зустрічі міністрів оборони країн НАТО, на якій також опрацьовуватимуть можливості відправки винищувачів. Як зазначають українські змі ЗМІ, на черговій зустріч у форматі Рамштайн, основні питання порядку денного торкатимуться захисту українського неба та розширення «танкової коаліції». Міністри оборони країн НАТО також обговорять посилення обороноздатності Боснії та Герцеговині, Грузії та Молдови.

Підготував Олександр Дмитренко