116 захисників повернулися в Україну

Військові із ЗСУ, Тероборони, Нацгвардії та інших служб України опинилися вдома внаслідок обміну полоненими 4 лютого. Андрій Єрмак повідомив про це у своєму телеграм-каналі.

«Працюємо далі. Ми повернемо всіх», – наголосив керівник Офісу президента України. Захисники Маріуполя, Бахмуту, Херсону та інших міст і сіл України вже прибули в Україну. Із них 87 бійців із ЗСУ (двоє з яких – з Сил спеціальних операцій), 7 воїнів ТрО, 13 представників Нацполіції та Нацгвардії, п’ятеро з Державної прикордонної служби України, двоє з воєнно-морських сил та один – із ДСНС. Визволено 114 рядових та сержантів, два офіцери.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що 23 бійця в незадовільному стані, деякі мають обмороження кінцівок. Вік військовополонених коливається від 20 до 62 років.

На відео, опублікованому Координаційним штабом, захисники раділи яблуку, першому свіжому фрукту в 2023 році. «Шкарлупа з паростками, залита олією або водичка з капусти, дві картоплини на вечір», – так колишні військовополонені коментують свій раціон.

Тіла іноземних волонтерів Крістофера Метью Перрі та Ендрю Тобіаса Метью Бегшоу, а також українського воїна-добровольця Євгена Кулика вдалося повернути разом із військовими.

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну додому повернулися уже 1762 воїна. Триває робота над наступними обмінами.