«Україна заслуговує на вступ до НАТО», — новий президент Чехії

Петр Павел, новий чеський лідер, заявив, що Україна заслуговує на членство в Альянсі в інтерв‘ю для BBC. Чеський президент вважає, що Україна буде готовою приєднатися до НАТО одразу після закінчення війни.

«Наше майбутнє може бути зруйноване, якщо ми не підтримаємо Україну в успішному завершенні цього конфлікту», — коментує Павел ситуацію щодо надання Україні нової зброї. Президент також відкинув точку зору, яка давно поширюється серед деяких європейських лідерів про те, що такі поставки можна розглядати як «ескалацію», адже згідно з заявами росії, збільшення поставок західної зброї може призвести до безпосередньої участі країн Півнчного альянсу в конфлікті.

Він додає, що на його думку, українська армія буде однією з найдосвідченіших в Європі, а наша держава заслуговує бути частиною спільноти демократичних країн.

Напередодні генерал НАТО у відставці Петр Павел переміг на президентських виборах у Чехії. Він пообіцяв і надалі підтримувати Україну в її боротьбі з російським агресором та запевнив, що ми можемо покладатися на підтримку Чеської Республіки.