Завдяки В’ячеславу Радіонову, 40-а бригада тактичної авіації врятувала свої літаки від ураження росіянами

16 січня 1997-го у Запоріжжі народився український військовий льотчик В’ячеслав Радіонов. Його прадід, дід та дядько були пілотами. Відтак, вже з дитинства В’ячеслав захоплювався літаками. Школярем займався авіамоделюванням та вигравав чемпіонати України з цього виду спорту.

Згодом, він закінчив Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою “Захисник” і Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Отримав звання: лейтенант.

Після випуску, у 2019-му році почав служити у 40-й бригаді тактичної авіації Повітряних Сил ЗСУ. Брав участь у військовому параді з нагоди 30-ї річниці незалежності України, пролетівши над Хрещатиком на літаку МіГ-29.

24 лютого 2022-го року – день початку широкомасштабного вторгнення росіян В’ячеслав зустрів під Києвом за штурвалом винищувача. Його Міг-29 піднявся у небо першим з бригади і вступив у бій з трьома ворожими літаками. Це була перша повітряна дуель молодого українського пілота, але він не побоявся чисельної переваги ворога і не полишив бій. Відволікаючи на себе російські винищувачі, В’ячеслав Радіонов дав змогу побратимам підняти в повітря свої літаки і таким чином, вивести їх з під ворожого удару. Втім, під час нерівного повітряного бою з росіянами, літак В’ячеслава було підбито…

Тіло льотчика знайшли місцеві жителі. Його таємно поховали ветерани та бійці тероборони Василькова.

За кілька днів – 28 лютого 2022-го року В’ячеслав був посмертно удостоєний звання Герой України та нагороджений орденом “Золота Зірка”. Також йому було посмертно присвоєно військове звання – капітан.

24 листопада того ж року, В’ячеслава Радіонова урочисто перепоховали на Алеї Героїв Васильківського міського цвинтаря, поруч із загиблими льотчиками-побратимами.

На честь льотчика-героя була названа одна з вулиць у його рідному Запоріжжі. А у селі Мала Солтанівка Фастівського району Київської області відкрили меморіал пам’яті В’ячеслава Радіонова. Йому було 25 років.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.