31 рік тому народився Степан Тарабалка, якого називали “Привидом Києва”

Майор Збройних сил України Степан Тарабалка був пілотом винищувача МіГ-29 і збив десятки ворожих літаків у небі над Київщиною.

Льотчик-ас народився 9 січня 1993 року у селі Королівка, Коломийського району, Івано-Франківської області. Хлопець змалку мріяв стати військовим пілотом. Сім’я жила неподалік від аеродрому і він любив спостерігати за літаками, які пролітали над їхнім будинком.

Степан Тарабалка з мамою

Коли Степану виповнилося 13 років, він вступив до Прикарпатського військово-спортивного ліцею. Після нього навчався у Харківському національному університеті Повітряних сил імені Івана Кожедуба і став льотчиком-винищувачем літака МіГ-29.

24 лютого 2022 року у день широкомасштабного вторгнення росіян, Степан збив шість ворожих літаків: Су-27, МіГ-29, два Су-35 та два Су-25. А за наступні два тижні знищив ще 34 російські борти.

У Харківському національному університеті Повітряних сил імені Івана Кожедуба

13 березня 2022 року Степан Тарабалка загинув над Житомирщиною у нерівному повітряному бою з російськими окупантами. Поховали льотчик-аса 17 березня у рідному селі на Прикарпатті. За два дні президентським Указом льотчик був удостоєний званням “Герой України”.

29 квітня 2022 року видання The Times у своїй статті про Степана Тарабалку назвало його “Привидом Києва”. Після того, пресслужба Командування Повітряних сил ЗСУ повідомила, що “Привид Києва” — це не окрема людина, а радше збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил ЗСУ. Вони захищали небо столиці і раптово з’являлися там, де їх не чекав ворог. І саме Степан Тарабалка зробив великий внесок у бойові досягнення свого підрозділу та у формування легенди про “Привида Києва”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.