49 років тому народився один із “Привидів Києва”

Із початком повномаштабного вторгнення росіян в Україну в лютому минулого року, українські льотчики стали на захист неба. За гідну відсіч авіації окупантів, що кількісно переважала над столицею, наших пілотів стали називали “Привиди Києва”. Серед них був льотчик 1-го класу 40-ї бригади тактичної авіації Олександр Бринжала.

2 березня він підняв у повітря свій МіГ-29 для відбиття атаки ворога. Разом із ним до виконання завдання взявся напарник. Олександр Бринжала уразив два російські літаки, ще один – інший український пілот.

“Росіяни одночасно атакували з кількох напрямків 12-ма літаками! Усе відбувалось миттєво! У ближньому бою наші шанси дещо вирівнюються, хоча кількісна та й технологічна перевага все ж на їхньому боці. Саша підбив два ворожі літаки, я – один! На жаль, для Сані цей бій став останнім”, – розповів згодом побратим.

У літак Олександра Бринжали влучила ворожа ракета і він почав швидко падати. Пілот не встиг катапультуватися і розбився на околиці села Раковичі, що на межі Київщини та Житомирщини.

Олександру Бринжалі посмертно присвоїли звання Героя України та удостоїли ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. У грудні 2022 року Київська міська рада перейменувала вулицю Тешебаєва у Шевченківському районі – на Олександра Бринжали. На річницю загибелі льотчика, на місці падіння його літака біля Раковичів встановили пам’ятний хрест.

Марка присвячена Олександру Бринжалі. Вона вийшла у серії “Українські льотчики”, яку видали у Того в Африці

Сьогодні виповнюється 49 років з дня народження Героя. Він з’явився на світ у Охтирці на Сумщині. Почав літати на винищувачі МіГ-29 після Харківського національного університету імені Івана Кожедуба. Також займав посаду начальника служби безпеки польотів. Виконував завдання у зоні Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил. Колеги відзначали його професіоналізм, вміння маневрувати і влучно стріляти.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.