Увага, шахраї? Ні, це військова аста маньяна!(документ)

Ми вже писали про те, що у цьому році військовим ЗСУ масово ріжуть всі додаткові виплати. Що Управління логістики не отримуючи фінансування призупинило закупівлі товарів військового та подвійного призначення. Але нинішні армійські керівники вирішили не зупинятися. Тепер в ЗСУ грошей нема вже настільки, що військові частини не розраховуються з підрядниками використовуючи будь-які (навіть незаконні) підстави.

Живий приклад. От уявіть собі, ви виробник. Давно працюєте на ринку. Зробили на замовлення недешеву річ. Без передплати. Передали покупцю, підписали усі документи. Чекаєте свої гроші, бо за матеріали треба розраховуватися і, найголовніше, платити зарплатню працівникам. А покупець вам такий каже: знаєш друже, у нас тут внутрішня ревізія, тому свої зобов’язання ми виконувати не будемо. Аста маньяна, тобто заходьте завтра.

У буремні дев’яності така дія мала назву “кидок” і за неї приходилося відповідати. Але в нашому випадку “кидалою” виявилася… військова частина ЗСУ за номером А4152, командир якої морозиться та не оплачує продукцію вже понад місяць!

Зрозуміло, що командир частини з начфіном не по кишенях ці гроші розсували. Їх просто їм не надали. І, мабуть, сказали: “Викручуйся як хочеш!”. Ось командир і намагається “з’їхати” на якийсь там “моніторинг”. Другий варіант – таким чином нерідко “вибивають” конкурента, щоб завести на його місце своїх. Кому цікаві подробиці – читайте листа. Відповіді на нього, до речі, не одержано у визначені законом терміни…

Отак у нас на очах розвалюється система відносин з бізнесом і довіра до ЗСУ як до надійного партнера. Замість “стандартів НАТО” приходять, як у дев’яностих кидки. А все тому, що не зважаючи на гучні доповіді та красиві відосики, армія реально не отримує грошей.