Так чому військовослужбовцям масово “ріжуть” виплати? “Кур’єр” починає розслідування.

Після того як ми оприлюднили матеріал щодо урізання додаткових виплат військовослужбовцям ЗСУ на поштову скриньку редакції почали надходити листи з підтвердженням того, що проблема є більш ніж реальною, глибокою та болючою.

Ось типові звернення:

“55 ОАБР. Вже починають навіть не виплачувати за перший контракт(тім, хто раніше служив в МВС), та гроші під’ьомні( за відстань), мотивуючи не місцем проживання, як у законі, а місцем призову. Капець!”

“За один місяць, здається за лютий, отримав компенсацію за піднайом житла по новому розрекламованому здається на 300 чи на 500 гривень більше, точно не пам’ятаю. Потім нашим фінансистам прийшла якась телеграма чи розпорядження про скасування вище зазначеного підняття і наступного місяця утримали раніше виплачені кошти у сумі так званого “підняття”. А МОУ по засобам масової інформації розтрубило про збільшення виплати. А чому зараз не трублять про повернення до старих виплат? От і стимул йти до війська служити. Покидьки. Так само піднімуть з/п у наступному році. Підняття вже всюди розрекламували, а по факту грошей немає кажуть знайомі з головного фінансового управління.”

Якщо захисники не будуть отримувати доходи, які дозволяють годувати сім’ю – вони або позвільняються або, щоб “досидіти до пенсії” знов підуть нелегально працювати в охорону чи таксувати уночі! Саме так було до 2014 року. Для країни, що знаходиться в стані неоголошеної війни з Росією, де на передових позиціях майже кожен день є втрати, таке відношення до армії має всі ознаки державного злочину.

Хто ж саме приймає такі рішення? Будемо розбиратись.

Шановні військовослужбовці! Пишіть звернення на адресу [email protected]. Військовий Кур’єр України – це ЗМІ, що офіційно зареєстровано, тому анонімність наших кореспондентів захищає закон. На підставі ваших звернень ми спрямуємо офіційний запит керівництву Міноборони та ЗСУ і подивимось що вони будуть відповідати. Все це листування буде оприлюднено, то додайте наш сайт в закладки своїх браузерів або підписуйтесь на сторінку у Фейсбук, щоб першими бути в курсі подій.

Далі буде!

Фото – “Україниські новини”

Довідково. Міністр оборони Андрій Таран задекларував 507 732 гривень доходів за 2019 рік. Про це свідчать дані в Єдиному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, передають Українські Новини. Зарплата Тарана в Міністерстві оборони склала 283,6 тис. гривень, дивіденди від ТОВ “Навігатор комплект” склали 29,4 тис. гривень, пенсія – 184,4 тис. гривень, державна і соціальна матеріальна допомога – 10,2 тис. гривень. Таран володіє автомобілем Buick, купленим в 2014 році за 351 тис. гривень.