Чехія вимагає в Росії компенсацію за вибухи

У понеділок міністерство закордонних справ Чехії викликало російського посла з вимогою відшкодування країні за вибухи на складі боєприпасів у 2014 році, де загинули люди. Ймовірно до вибухів причетні двоє російських шпигунів.

Звинувачення, оприлюднені у квітні, призвели до взаємного відкликання десятків дипломатів та інших співробітників двох посольств і обмежили двосторонні відносини до мінімуму за останні десятиліття. Москва назвала Чехію “недружньою державою”, яка “поводилася недружньо” щодо Росії. У повідомленні міністерства йдеться, що “заступник міністра закордонних справ Мартін Смолек у понеділок викликав посла Росії Олександра Змеєвського”.

Мартін Смолек “направив дипломатичну ноту російському послу з вимогою повної компенсації збитків”, завданих двома вибухами на складах біля села Врбетиці на сході країни. Внаслідок вибухів загинули двоє місцевих робітників. Також було завдано значну матеріальну шкоду. Міністерство закордонних справ не вказало розмір заявленої суми. Прага заявила, що вважає Москву відповідальною, і попросила розпочати обговорення цього питання.

За матеріалами Le Figaro