США закликали Китай втрутитись у ситуацію з атаками хуситів на Червоному морі

США звернулися до Китаю із закликом втрутитись у ситуацію із атаками хуситів на Червоному морі. Пекін може зробити це, вплинувши на Іран, який контролює дії єменських бойовиків. Про це пише агенство Reuters.

Протягом трьох місяців Вашингтон неодноразово порушував це питання перед високопоставленими китайськими чиновниками. Зокрема, радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван та його заступник Джон Файнер обговорювали атаки хуситів на зустрічах у Вашингтоні із Лю Цзяньчао, головою відділу міжнародних зв’язків Комуністичної партії Китаю.

Згодом держсекретар США Ентоні Блінкен також порушив те ж саме питання перед своїм китайським колегою.

Офіційні особи США вважають, що Китай не намагався вплинути на Іран з метою стримати хуситів. Була лише одна м’яка заява, яку Пекін зробив на минулому тижні.

Нагадаємо, нещодавно США та Велика Британія завдали удари по об’єктах хуситів у Ємені. В операції були задіяні літаки та кораблі. Цілями ударів стали склади зброї та боєприпасів, а також бази підготовки.

Перед тим, міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про початок операції Prosperity Guardian проти хуситів. Головна мета операції –  забезпечити свободу судноплавства в Червоному морі.

Червоне море та Суецький канал — це найкоротший шлях з Азії до Європи. Кожне шосте комерційне судно у світі проходить цією дорогою. Вантажопотік тут складає сотні мільярдів доларів на рік. А в масштабах світової економіки може йтися про трильйони. 

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.