Кораблі США і Великої Британії збили більше 20 ударних безпілотників та ракет, які запустили хусити

Вчора ввечері кораблі США та Великої Британії збили більше 20 ударних безпілотників та ракет, які хусити запустили з території Ємену. Це одна з найбільших  атак у Червоному морі за останні місяці.

Центрального командування США назвало це комплексною атакою, яку було здійснено бойовиками за підтримки Ірану. Про це повідомило CNN.

У атаці було задіяно 18 ударних безпілотників, дві протикорабельні крилаті ракети та одну протикорабельну балістичну ракету. Їх запустили в напрямку міжнародних судноплавних шляхів у південній частині Червоного моря, де рухалися десятки торговельних суден.

Всі кораблі залишилися неушкодженими. У збитті цілей брали участь два американські есмінці, а також винищувачі F-18 з авіаносця USS Dwight D. Eisenhower. У відбитті атаки також був задіяний есмінець HMS Diamond протиповітряної оборони Королівського флоту Великої Британії.

США та інші країни завели кораблі у Червоне море в рамках операції Prosperity Guardian, багатонаціональних зусиль із захисту судноплавства в одному з найважливіших водних шляхів світу. Коаліція складається з понад 20 країн.

Хусити почали атакувати кораблі в Червоному морі після початку війни в Ізраїлі

Запуск стався під час візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена на Близький Схід, щоб спробувати стримати війну в Газі та запобігти регіональній ескалації.

Блінкен був в Ізраїлі у вівторок , де він сказав офіційним особам, що палестинцям у Газі потрібно дозволити повернутися до своїх домівок, як тільки дозволять умови. Держсекретар неодноразово закликав ізраїльський уряд зменшити кількість жертв серед цивільного населення в результаті бомбардування Ізраїлем Гази.

Підтримувані Іраном хусити заявили, що запуски безпілотників і ракет демонструють солідарність з палестинським народом. Їхня перша серія атак, яка почалася незабаром після початку війни Ізраїлю та ХАМАС , була спрямована на комерційні судна, які мали певний зв’язок з Ізраїлем. За даними Центрального командування, на сьогодні хусити здійснили 26 нападів на комерційні судна в Червоному морі.

Але більшість з останніх десятків атак не мали ніякого відношення до Ізраїлю, заявив минулого тижня віце-адмірал Бред Купер, командувач Центрального командування ВМС США.

За оцінками США, 55 країн мають безпосередній зв’язок із кораблями, які зазнали нападу, чи то через державу прапора судна, національність екіпажу, походження та призначення судна чи власника судна. На деяких суднах серед членів екіпажу були українці.

Нагадаємо, міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про початок операції Prosperity Guardian проти хуситів 19 грудня. Головна мета операції –  забезпечити свободу судноплавства в Червоному морі.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.