Очільник Пентагону оголосив про початок операції “Prosperity Guardian” проти хуситів

Міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про початок операції «Prosperity Guardian» проти хуситів. У Пентагоні повідомили про подробиці цієї багатонаціональної ініціативи. Головна мета операції –  забезпечити свободу судноплавства в Червоному морі.

У районі Червоного моря загострилася проблема захист моряків та дотримання міжнародного права. У заяві Міноборони США йдеться про те, що вільному перебігу торгівлі загрожує нещодавня ескалація нападів хуситів з Ємену.

Військові кораблі, що перебувають на бойовому чергуванні

У Пентагоні вважають, що Червоне море – це головний комерційний коридор, який сприяє міжнародній торгівлі. Країни, які прагнуть підтримувати принцип свободи судноплавства, повинні об’єднатися, щоб розв’язати проблему дій угруповання. Хусити запускають балістичні ракети та БПЛА на торговельні судна багатьох країн, які законно перетинають міжнародні води.

“Це міжнародний виклик, який вимагає колективних дій”, – йдеться у заяві.

Багатонаціональна ініціатива зосередиться на безпеці в Червоному морі. Операція “Prosperity Guardian” об’єднує кілька країн, зокрема Сполучене Королівство, Бахрейн, Канаду, Францію, Італію, Нідерланди, Норвегію, Сейшельські Острови та Іспанію.

Нагадаємо, єменські хусити ведуть бойові дії в Червоному морі. Вони здійснили напади на кораблі інших держав.

На початку грудня було атаковано військовий корабель і кілька комерційних суден США. А днями атакували французький фрегат Languedoc застосовуючи БпЛА.

Конфлікт в регіоні може призвести до глобальних змін у світовій торгівлі. У довгостроковій перспективі відчутні дивіденди від дій хуситів має всі шанси отримати Індія, яка активно просуває альтернативний транспортний шлях між Азією та Європою. А ось програють від такого сценарію подій Китай, Іран та росія, які, як не дивно, і заварили цю “кашу” на Близькому Сході.

Докладніше, про ситуацію з цим угрупованням можна дізнатися в аналітичному матеріалі “Військового кур’єра”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.