США переправили свої винищувачі F-16 до Румунії

На авіабазу Фетешті в Румунії прибули чотири винищувачі F-16 із США. Експерти пов’язують це із виявленими уламками російських дронів на території Румунії.

Американськими літаками хочуть посилити патрулювання повітряного простору НАТО в Чорноморському регіоні.

“Росія продовжує свою жорстоку агресивну війну проти України. Ми бачили низку ударів по українській інфраструктурі, дуже близько до території НАТО. Ми залишаємося пильними та підтримуємо тісний зв’язок із членами Альянсу в регіоні”, – зазначив в. о. речника НАТО Ділан Вайт.

Нагадаємо, протягом вересня російські ударні безпілотники тричі падали на території Румунії. Зокрема, 3 вересня Румунія заперечила інцидент і заявила, що використані росією ударні засоби не становили прямої воєнної загрози для національної території чи територіальних вод Румунії. Згодом Румунія визнала падіння російського ударного безпілотника на території країни.

У відповідь на атаки російських дронів в румунському селі Плауру, яке розташоване навпроти міста Ізмаїл в Одеській області, почали будувати бетонні укриття. Також влада Румунії взялась сповіщати своїх жителів про атаки рф та можливе падіння уламків безпілотників.

Згодом, Румунія запровадила обмеження на польоти вздовж українського кордону. Зміни запровадили через атаки російських ударних дронів на українські порти у дельті Дунаю. Міністр оборони Румунії заборонив входити у повітряний простір пілотованих і безпілотних апаратів у межах 30 км від кордону з Україною. Ця заборона діє на висоту до 4 тис. м.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.