Румунія вводить обмеження на польоти через атаки російських дронів

Румунія запровадила обмеження на польоти вздовж українського кордону. Зміни запровадили через атаки російських ударних дронів на українські порти у дельті Дунаю. Про це повідомляє Al Jazeera.

Міністр оборони Румунії заборонив входити у повітряний простір пілотованих і безпілотних апаратів у межах 30 км від кордону з Україною. Ця заборона діє на висоту до 4 тис. м.

Відразу після вторгнення росії в Україну, в лютому минулого року Румунія ввела 8-кілометрову прикордонну зону для польотів на висоту менше 1 тис. м. Обмеження стосувалися всього україно-румунського кордону протяжністю понад 100 км.

Також в румунському оборонному відомстві заявили, що розмістять свої війська на південному сході країни, поблизу з українським кордоном. Крім цього, збільшать кількість патрулів і спостережних пунктів. Роблять все це задля безпеки своїх громадян.

Через небезпеку використання українських портів, румунський чорноморський порт Констанца став найбільшим альтернативним експортним маршрутом. Туди українське зерно надходить автомобільним, залізничним або баржевим транспортом через Дунай із портів, які зазнають нападів з боку Москви.

Нагадаємо, протягом вересня російські ударні безпілотники тричі падали на території Румунії. Зокрема, 3 вересня Румунія заперечила інцидент і заявила, що використані росією ударні засоби не становили прямої воєнної загрози для національної території чи територіальних вод Румунії. Згодом Румунія визнала падіння російського ударного безпілотника на території країни.

У відповідь на атаки російських дронів в румунському селі Плауру, яке розташоване навпроти міста Ізмаїл в Одеській області, почали будувати бетонні укриття. Також влада Румунії взялась сповіщати своїх жителів про атаки рф та можливе падіння уламків безпілотників.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.