СБУ затримала російського агента в Одесі

Контррозвідка Служби безпеки України викрила агента ФСБ в Одесі. За виконання ворожих завдань чоловіку обіцяли об’єкт нерухомості вартістю 200 000 дол. США у тимчасово окупованому Криму. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Злочинцем виявився колишній військовий, який контактував з російськими спецслужбами ще з 2010 року. Три роки тому почав активно збирати розвідувальні дані про бойову підготовку ЗСУ у південному регіоні країни. Чоловік збирав інформацію про хід міжнародних військових навчань у Чорному морі, а також про перебіг тренувань сухопутних військ на полігонах. Окрему увагу агент приділяв поставкам військової продукції та товарів подвійного призначення, що проходили через порти Одеси, Маріуполя, Чорноморська, Ізмаїла та Скадовська.

За даними слідства, зрадником виявився місцевий житель, який у 1990 році закінчив Костромське вище командне училище за спеціальністю «хімік-розвідник».

У поле зору російських спецслужб одесит потрапив, коли займався контрабандою продукції з рф. Під час чергового «візиту» у Росію його завербував кадровий співробітник управління ФСБ по Курській області.

«На підставі отриманих доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада)», – йдеться у повідомленні. Зараз триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх причетних до злочину.

«Спецоперацію проводили співробітники СБУ Одеської області за координації Департаменту контррозвідки Служби безпеки та процесуального керівництва органів прокуратури», – повідомляється на сайті СБУ.