Військові витрати РФ зростають – Bloomberg

У РФ планують отримати більше коштів від деяких товаровиробників та державних компаній, а також урізати бюджетні видатки, не пов’язані з фінансуванням збройних сил, на фоні зростання витрат на війну в Україні. Відмічається, що скарбниця країни-агресорки потерпає через тривалість повномасштабного вторгнення та санкцій, запроваджених США та країнами Європи.

«Оскільки дефіцит бюджету закріпився на роки вперед, а міжнародні боргові ринки практично закриті для Росії, нагальна необхідність доступу до фінансування зростає. Надходження від енергетичних ресурсів зазнають тиску, – пише Bloomberg. – Мінфін Росії, який минулого року прогнозував дефіцит бюджету у 0,9% ВВП, у 2023 році очікує дефіцит на рівні 2%. Загалом витрати 2022-го сягнули близько 30 трильйонів рублів. Це приблизно на 27% більше, ніж планувалося».

Як зазначає джерело, Росія планує покрити витрати на війну в Україні за допомогою тиску на великі компанії. Так наприкінці 2021 року, за кілька місяців до вторгнення, російські гірничодобувні компанії, зокрема виробники вугілля та добрив, зазнали збитків через підвищення ставки податку на видобуток корисних копалин. Відтоді уряд РФ не збирається полегшувати їх становище, навіть не зважаючи на санкції, які порушили ланцюжки поставок продукції і змусили скоротити виробництво. Російська влада планує встановити дивіденди у понад 50% чистого прибутку для державних компаній. Плюс намагатиметься запровадити «єдиноразові виплати» від виробників добрив та вугілля відповідно до інструкцій прем’єр-міністра РФ Михайла Мішустіна.

До речі, не зважаючи на численні заходи оптимізації видатків та спроби поповнення держбюджету, очільник уряду РФ наказав виділити 175 мільярдів рублів (2,4 мільярди доларів США) на додаткові витрати для переселення 100 000 колишніх мешканців Херсону до Росії. Що свідчить про відсутність надії на повернення правобережної частини українського регіону, який окупанти залишили восени.

Діаграма Bloomberg