Обсяг військової допомоги Великобританії

Уряд Великої Британії оприлюднив дані про розмір військової допомоги Україні протягом 2022 року. Сума витрат становила 2,3 мільярди фунтів стерлінгів, що перевищує обсяг військової допомоги інших країн світу, окрім США. У наступному році Великобританія планує витратити не менше заради зміцнення обороноздатності ЗСУ, запевняють у відомстві.

«Великобританія була першою країною Європи, яка надіслала військову допомогу Україні, відправивши тисячі протитанкових ракет NLAW на початку 2022 року. З того часу ВПС Великобританії здійснили понад 240 рейсів, щоб доставити тисячі тонн військової допомоги з Великобританії та інших країн-партнерів, починаючи від ракет і закінчуючи одягом для підтримки військ у зимовий. Великобританія продовжує підтримувати зв’язок з урядом України, щоб гарантувати, що майбутні постачання відповідатимуть тактичним вимогам конфлікту в міру його розвитку», – йдеться у повідомленні.

Повідомляється про постачання в Україну 125 зенітних гармат і набоїв до них, десятків 155-мм самохідних гармат M109 та 105-мм легких гармат L119, а також понад 100 000 артилерійських боєприпасів та велику кількість набоїв до стрілецької зброї, 200 бронемашин та 100 транспортних засобів матеріально-технічного постачання, які допомагають ЗСУ переміщати війська та техніку, вертольоти Sea King для підтримки пошуково-рятувальних операцій. Для захисту водних кордонів, зокрема, чорноморського узбережжя, Великобританія надала морські ракети Brimstone і автономні підводні машини для пошуку мін. Плюс понад 1000 металодетекторів VALLON та 100 комплектів для знешкодження боєприпасів на суходолі.

У рамках започаткованої у червні 2022 року програми з навчання військовослужбовців ЗСУ, у  Великій Британії пройшли підготовку понад 11 000 захисників України. Протягом 2023 року за цією програмою планують навчати 20 000 українських фахівців військової справи.