Німеччина збирає докази воєнних злочинів в Україні – Reuters

Німеччина збирає докази військових злочинів Росії в Україні, заявив Пітер Франк, генеральний прокурор країни в газетному інтерв’ю. Він додав, що він бачить необхідність судового процесу на міжнародному рівні. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters з посиланням на інтерв’ю у виданні Welt am Sonntag.

«Зараз, наприклад, ми зосереджені на масових вбивствах у Бучі або нападах на українську цивільну інфраструктуру», – сказав Пітер Франк в інтерв’ю.

У березні 2022 року Німеччина почала збирати докази для переслідування можливих воєнних злочинів, в тому числі шляхом опитування українських біженців та оцінки загальнодоступної інформації, коментує Франк. Чоловік уточнив, що німецькі прокурори ще не розслідують конкретних осіб. «Ми готуємося до можливого пізнішого судового розгляду – чи то у нас в Німеччині, чи то з нашими іноземними партнерами, чи то в міжнародному суді», – додав він.

Генеральний прокурор зазначив, що російські державні лідери і ті, хто виконує рішення на найвищому військовому рівні, повинні бути притягнуті до відповідальності.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час візиту у Київ заявила, що в Гаазі буде створено міжнародний центр для притягнення до відповідальності за злочини проти людяності та воєнні злочини, скоєні в Україні.

Нагадаємо, що Міжнародний кримінальний суд вже розпочав власне розслідування і злочинів проти людяності, і воєнних злочинів через кілька днів після вторгнення Москви 24 лютого. Але основна проблема полягає в тому, що він не має юрисдикції переслідувати агресію в Україні.