Росія створює у складі своєї армії африканський корпус

Міноборони росії створює у складі своєї армії африканський корпус. Збираються використовувати це військове формування у Африці.

Сформувати новий армійський корпус збираються якнайшвидше, щоб “допомагати суверенним африканським державам протидіяти неоколоніальному впливу Заходу, підриваючи його ресурсну базу”, – пише телеграм-канал “Африканская инициатива”.

Крім військових завдань, корпус нібито має займати будівництвом інфраструктури.

Керівництвом нової структури займатиметься заступником міністра оборони росії Юнус-Бек Євкуров, який у вересні відвідував країни Африки.

Повідомлення про набір в африканський корпус з’явилися в Z-каналах. Потенційним військовослужбовцям окупантського формування у Африці попереджають про “повномасштабні бойові дії на підтримку країн, які прагнуть остаточно позбутися неоколоніальної залежності”. Пропонують “високе грошове забезпечення” нібито в 280 тис. рублів, безкоштовне медобслуговування та страхування.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що російське міноборони, ймовірно з подачі Путіна, прагне взяти під свій контроль об’єкти “вагнерівців” у Африці та на Близькому Сході. Керівництво операціями ПВК “Вагнер” у Центральноафриканській Республіці вже почали передавати пов’язаній з міноборони рф організації.

Раніше, у Буркіна-Фасо військова хунта оголосила про наміри збільшити чисельність армії на 5 тис. військовослужбовців. За даними The Military Balance Збройні сили Буркіна-Фасо налічували 7 тис. бійців. Армія практично повністю складалася із сухопутної компоненти. До січня 2023 року військову допомогу країні надавала Франція. Згодом хунта почала налагоджувати тісні контакти з російською федерацією.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.