Африканський союзник Росії оголосив загальну мобілізацію

Тимчасовий президент Буркіна-Фасо капітан Ібрагім Траоре оголосив у державі загальну мобілізацію до лав місцевих збройних сил.

Очільник військової хунти зазначив, що дане рішення дасть країні всі необхідні засоби для боротьби з повстанцями. Останні з початку 2023 року наростили кількість терористичних атак.

Йдеться про місцевих ісламістів, пов’язаних з Аль-Каїдою та Ісламською державою Іраку та Леванту. Наразі під їхнім контролем знаходиться близько 40% території Буркіна-Фасо – це регіони, які межують з Нігером та Малі.

Протистояння джихадистів та уряду Буркіна-Фасо триває з 2015 року. Жертвами конфлікту стали понад 10000 осіб, а 2 млн змушені були залишити свої домівки. Власне капітан Ібрагім Траоре здійснив черговий військовий переворот у вересні 2022 року на фоні погіршення ситуації у боротьбі з ісламістами. Однією з обіцянок Ібрагіма Траоре є повернення всіх територій країни під контроль центрального уряду.

Наразі невідомо, скільки планується мобілізувати осіб до лав Збройних Сил Буркіна-Фасо. На початку 2023 року військова хунта оголошувала про наміри збільшити їхню чисельність на 5 тис. військовослужбовців. За даними The Military Balance 2023 Збройні Сили Буркіна-Фасо налічують 7 тис. осіб., які практично повністю складаються із сухопутної компоненти. До січня 2023 року військову допомогу країні надавала Франція. Наразі військова хунта налагоджує тісні контакти з російською федерацією

Варто зауважити, що напередодні рішення про загальну мобілізацію джихадисти скоїли теракт у двох населених пунктах регіону Сахель, вбивши 44 мирних мешканців.

Нагадаємо, що Китай розпочав підготовку системи призову на військову службу до війни.