BANGUI, CENTRAL AFRICAN REPUBLIC - DECEMBER 25: Russian and Rwandan security forces take measures around the site during election meeting of Current Central African Republic President and presidential candidate Faustin-Archange Touadera, at UCATEX Stadium, ahead of the presidential elections in Bangui, Central African Republic on December 25, 2020. (Photo by Nacer Talel/Anadolu Agency via Getty Images)

Російське міноборони прагне перебрати на себе вплив “вагнерівців” у Африці

Російське міноборони, ймовірно з подачі Путіна, прагне взяти під свій контроль об’єкти “вагнерівців” у Африці та на Близькому Сході.

Керівництво операціями ПВК “Вагнер” у Центральноафриканській Республіці вже почали передавати пов’язаній з міноборони рф організації. Про це пише Bloomberg, із посиланням на чиновників з оборонної сфери росії.

Всю таємну зарубіжну мережу “Вагнер” хочуть підпорядкувати російському військовому командуванню. Це покладе край системі, яка давала Путіну можливість заперечувати свою провину, але дозволила Пригожину домогтися достатньої незалежності. Наприкінці минулого тижня Путін підписав указ, який наказував найманцям “Вагнера” прийняти присягу. Джерело зазначило, що цей крок зроблено після відвідин одного високопоставленого російського військового чиновника Лівії і Сирії.

Ще за кілька тижнів до загибелі Пригожина “вагнерівці” відчули підвищений тиск з боку міністерства оборони. Їм заборонили  використовувати російські військово-транспортні літаки і авіабазу Хмеймім у Сирії. Це ускладнило логістику бойовиків. Ймовірно, Пригожин саме цю проблему мав вирішити під час останнього візиту до Москви.

Нагадаємо, після спроби перевороту наприкінці червня, “вагнерівці” виїхали на територію Білорусі, розмістилися біля села Ціль у Могильовській області. Там розташувалися кілька тисяч бойовиків. Більшість їхніх ​​транспортних засобів – це вантажівки та мікроавтобуси. Ймовірно, важку техніку “вагнерівці” були змушені повернути російським військовим.

Літак ватажка “вагнерівців” Пригожина розбився нещодавно під час перельоту між Москвою і Санкт-Петербургом. Всі 10 пасажирів загинули. ЗМІ пишуть, що на борту був Пригожин та його “права рука” Уткін. Влада визнала загибель обох, їх поховання відбулося на днях.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.