У військовій частині на Чернігівщині виявили розтрату 38,8 млн грн

Аудит Міноборони виявив порушення в одній із військових частин в Чернігівській області на суму 38,8 млн грн. Розпочато кримінальне провадження.

Перевірку провела служба внутрішнього аудиту Міноборони у співпраці з правоохоронними органами. Про це повідомили у оборонному відомстві.

Наймасштабніше із чотирьох порушень – безпідставне завищення вартості придбаних у 2022 році генераторів, що спричинило 37,1 млн грн збитків. Військовослужбовці частини укладали додаткові угоди з постачальниками. Цим істотно змінювали умови договору і закупили на 163 генератори менше від встановленої потреби.

В період з жовтня 2022-го по квітень 2023 року, коли генератори були критично потрібні військовим, більшість з них до військових частин не постачалися. Техніка накопичувалася на складах. Видали лише 15% закуплених генераторів.

Інші порушення обчислюються на суму 1,7 млн грн. До них призвели дії командира та інших високопосадовців військової частини.

Слід додати, що під час перевірки військовослужбовці частини постійно перешкоджали діям аудиторів.

Зібрані матеріали передали до правоохоронних органів.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що серед керівників Держспецзв’язку діяла група, яка підозрюється у заволодінні 62 млн грн при закупівлі програмного забезпечення. Впродовж 2020-2022 років власник групи компаній у змові із керівництвом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку), розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладнання та програмного забезпечення. Для цього залучили дві підконтрольні компанії, а закупівлю засекретили, аби уникнути відкритих торгів та забезпечити їх перемогу.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.