Коаліція збройних угрупувань в Малі вважає, що згортання Миротворчої місії ООН в країні призведе до погіршення безпеки в регіоні.
В об’єднанні “Постійні стратегічні рамки миру, безпеки і розвитку” заявили, що таке рішення завдасть “смертельного удару” по діючій мирній угоді з центральним урядом у Бамако.
16 червня військова хунта на чолі з полковником Ассімі Гоїтою попросила миротворців ООН “без зволікань” залишити територію Малі. Такій заяві передував довгий період напружених відносин між керівництвом Миротворчої місії та проросійським військовим режимом. Раніше “Військовий Кур’єр” повідомляв про те, як росія хоче вигнати миротворців ООН та посилити “вагнерівців”.
Власне коаліція збройних угрупувань північного Малі, що об’єднує різних туарезьких повстанців [туареги – етнос у Малі та ряді інших сусідніх африканських держав], побоюється збільшення кількості “вагнерівців”, які наразі тренують урядову армію.
Миротворча місія ООН в Малі (MINUSMA) розпочата 25 квітня 2013 року для стабілізації Малі після повстання туарегів на півночі країни. На разі контингент миротворців формують військовослужбовці понад 50 держав-членів ООН. Українські військові також здійснювали миротворчі функції в цій країні. Однак після початку широкомасштабної агресії рф проти України, всі миротворчі українські контингенти були відкликані.
Нагадаємо, що в ООН встановили факти причетності “вагнерівців” до масової різанини в Малі.