Чиновник з Івано-Франківщини пообіцяв не носити військову форму і не порушувати права військовозобов’язаних (Фото)

Голова Коломийської районної військової адміністрації Любомир Глушков заявив у коментарі «Військовому Кур’єру», що права військовозобов’язаних на Прикарпатті порушуватися не будуть.

Нагадаємо, два дні тому Глушков зробив скандальну заяву. Виступаючи на брифінгу, він зачитав рішення Ради оборони Івано-Франківської області у якому йшлося, що військовозобов’язаним чоловікам, які не стоятимуть на обліку у військкоматі, буде відмовлено в госпіталізації до лікарень Івано-Франківщини.

Чиновник також додав, що чоловіки, які не стоять на обліку у військкоматі відтепер не зможуть навіть викликати швидку допомогу. Крім того, він заявив, що на всіх блок-постах Прикарпаття віднині поліція затримуватиме всіх чоловіків без документів і доправлятиме до відділків для встановлення особи. А допомагатимуть їй у цьому члени громадських організацій та формувань.

Скандальна заява чиновника викликала обурення у соціальних мережах, а також хвилю критики серед юристів, які зауважили, що такі рішення посадовців Івано-Франківщини грубо порушують Конституцію. І, зокрема, незаконно обмежують базові права людей, зокрема, право на свободу пересування та право на охорону здоров’я й медичну допомогу.

Після цієї заяви, посадовці Івано-Франківщини змушені були виправдовуватись. Сьогодні заступник голови Івано-Франківської ОВА Віталій Ільчишин заявив, що жодних обмежень на госпіталізацію для військовозобов’язаних не буде.

Прокоментував свою резонансну заяву і голова Коломийської районної військової адміністрації Любомир Глушков. В інтерв’ю «Військовому Кур’єру» він заявив, що його, начебто, неправильно зрозуміли. Заява, яку він оприлюднив позавчора була, мовляв, лише проектом, який виносився на суспільне обговорення, а не остаточним рішенням. Він також пообіцяв, що жодні розпорядження місцевих військкоматів не вплинуть на надання медичної допомоги військовозобов’язаним чоловікам.

Також пан Глушков прокоментував ще одне питання «Військового Кур’єра». Зокрема, наше видання звернуло увагу на те, що цей посадовець на офіційних фото вдягнений у військовий однострій: піксельний камуфляж ЗСУ або формену сорочку-поло. На руці у пана Глушкова часто можна побачити шеврон Сухопутних військ ЗСУ.

Хоча, згідно офіційної біографії посадовця, він не є військовим: до призначення на посаду голови Коломийської РДА, він працював в органах внутрішніх справ. У той час, як діюче законодавство забороняє носіння військового однострою та знаків розрізнення особам, які не є військовослужбовцями Сил Оборони України. За це також передбачено адмінштраф від 2550 до 3400 грн.

Пан Глушков пообіцяв «Військовому Кур’єру» більше не носити військову форму й шеврони ЗСУ та не наражатися на адміністративне покарання. «Обов’язково врахую ваше зауваження!» – пообіцяв Любомир Глушков в розмові з журналістом «Військового Кур’єра».