Залишки згорілих мотоциклів у селі Моура - фото The New York Times

ООН: “вагнерівці” причетні до масової різанини в Малі

Управління Верховного комісара ООН з прав людини підтвердило, що “вагнерівці” причетні до масового вбивства мирних мешканців у Малі.

Йдеться про вбивство понад 500 осіб у селі Моура, регіон Мапті скоєне “вагнерівцями” та підрозділами Збройних Сил Малі протягом 27-31 березня 2022 року. Відомо, що для розслідування обставин трагедії була створена “спеціальна місія з розслідування фактів” Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Розслідування тривало протягом семи місяців. Відповідальним вдалося опитати 157 свідків, частину з яких влада Малі потім заарештувала. Правозахисникам ООН був повністю закритий доступ до села Моура, яке мешканці майже повністю залишили.

Однак розслідувачам вдалося встановити, що операцією проти членів ісламської терористичної організації Аль-Каїда у селі Моура керували “вагнерівці”. Тому накази щодо страти мирного населення віддавалися також ними. Після трагедії малійська влада оголосила розслідування, однак у ньому немає жодних зрушень. Збройні Сили Малі заперечують свою причетність до масових вбивств та зґвалтувань у Моурі.

Очікується, що після публікації звіту ООН, відносини між військовою хунтою на чолі з полковником Ассімі Гоїтою та миротворчою місією ООН в Малі погіршаться. “Військовий Кур’єр” раніше повідомляв, що росія хоче вигнати миротворців ООН з Малі. Наразі після публікації результатів розслідування ООН ні Бамако, ні москва жодним чином не прокоментували даний факт.

Нагадаємо, що наприкінці квітня 2023 року ісламісти напали на базу “вагнерівців” у Малі. Варто зазначити, що російські найманці перебувають в країні в якості “військових інструкторів”. Вплив росії в Малі став зростати після приходу до влади полковника Ассімі Гоїти у травні 2021 року.