Болгарія виділила Україні 3,6 млрд євро допомоги

Народні збори Болгарії ратифікували угоду з Єврокомісією про надання Україні мікрофінансової допомоги у розмірі 3,6 млрд євро. Про це повідомило видання Novitine.

За таке рішення проголосувало 116 депутатів, 48 – проти, шестеро – утрималися.

Ухвалили допомогу Україні попри опір проросійських парламентарів.

Найактивніше виступав проти виділення грошей лідера партії “Вазраждане” Костадін Костадінов. Він виправдовував свою позицію внутрішніми пріоритетами.

Нагадаємо, у Болгарії звинувачують росію в спробах диверсій на заводах оборонної промисловості. Йдеться у першу чергу про оборонну компанію Emco, яка належить Еміліану Гебреву. Раніше, у 2015 році його двічі намагалися отруїти речовиною, схожою на “Новачок”. На складах Emco з 2011-го вже було кілька диверсій. Одна із них – торік, коли велика пожежа сталася на заводі у місті Карнобат. Бізнесмен впевнений, що для припинення подібних випадків необхідно вжити заходів на рівні НАТО.

Нещодавно стало відомо, що Болгарія передає Україні 100 бронетранспортерів, які належали МВС. Депутати узаконили домовленості між Міністерством внутрішніх справ Болгарії та Міністерством оборони України про “безоплатне надання бронетанкової транспортної техніки”.

Крім того, у парламент Болгарії внесли проект постанови про передачу Україні непридатних зенітно-ракетних комплексів С-300. Болгарські військовослужбовці заявляють, що  ці ракетні комплекси С-300 непридатні до експлуатації. Болгарія не має виробничої потужності для їх ремонту. Натомість вони можуть покращити роботу українських сил ППО у протистоянні російській авіації.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.