Австралія розширює свою участь у підготовці українських військових

Австралія збільшить кількість військових, які будуть займатися підготовкою новобранців Збройних сил України в рамках операції Kudu у наступному році. Про це повідомило міноборони Австралії.

“Ми пишаємося розширенням підтримки Австралією операції Kudu. Ця місія зміцнює міжнародну солідарність з Україною. Наша дедалі більша відданість багатонаціональній навчальній місії підтверджує наше зобов’язання надавати суттєву та відповідну підтримку владі та народу України”, – заявив міністр оборони Австралії Річард Марлс.

Цього тижня в Австралію повернулося приблизно 70 інструкторів Австралійських сил оборони (ADF). За попередні 10 місяців австралійські солдати допомогли підготувати понад 1,2 новобранців у рамках багатонаціональної навчальної місії під керівництвом Великої Британії для підтримки національної оборони України після вторгнення росії. Протягом наступних 12 місяців кількість військових, які братимуть участь у підготовці українців збільшиться до 90.

Також роль Австралії буде розширено задля включення у програму навчання молодшого керівного складу. Вона зосереджена на навичках ведення бойових дій, включаючи міську та окопну війну, надання першої медичної допомоги в бою, усвідомлення небезпеки від вибухівки та стрільби.

Загальна допомога Австралії Україні в грошовому еквіваленті становить близько $910 млн, включаючи $730 млн військової підтримки.

Нагадаємо, у жовтні Австралія підготувала нову партію військового обладнання і техніки для України. Цю допомогу оцінюють у $12,7 млн. До оголошеного переліку увійшло обладнання для розмінування, портативні рентгенівські апарати, 3D-принтер для металу та системи протидії безпілотникам.

Також австралійці відправили до Німеччини свій літак-розвідник E-7A Wedgetail. Він забезпечить раннє попередження будь-яких загроз для маршрутів, якими до України доставляють гуманітарну та військову допомогу.

Раніше, Україна мала отримати безпілотні літальні системи для оборони від Австралії вартістю $33 млн. “Ця підтримка забезпечить розвідку на полі бою, спостереження Збройним силам України, оскільки вони продовжуватимуть боротьбу проти невиправданої агресії Росії”, – казав міністр оборони Річард Марлз.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.