Болгарська оборонна компанія звинувачує Росію у диверсіях на заводах

У Болгарії звинувачують росію в спробах диверсій на заводах оборонної промисловості. Йдеться у першу чергу про оборонну компанію Emco, яка належить Еміліану Гебреву.

Раніше, у 2015 році його двічі намагалися отруїти речовиною, схожою на “Новачок”. На складах Emco з 2011-го вже було кілька диверсій. Одна із них – торік, коли велика пожежа сталася на заводі у місті Карнобат. Про це Гебрев розповів виданню Financial Times.

Бізнесмен впевнений, що для припинення подібних випадків необхідно вжити заходів на рівні НАТО.

Жоден російський агент не був затриманий після замаху на нього у 2015 році, а також після атак на його підприємства у 2021 та 2022 роках.

“Не було жодного результату в жодній з понад десятка справ, пов’язаних із російськими терористичними актами та шпигунською мережею в Болгарії. Усі розслідування або були зупинені, або зайшли в глухий кут, і жодна справа не була передана до суду”, – зазначив бізнесмен.

При цьому, американське видання відзначає, що близько 40% боєприпасів, які використовує Україна, виробляються в Болгарії.

“Росіяни дуже зацікавлені нашими об’єктами та людьми, як їх обслуговують. Питання в тому, як болгарська влада зможе захистити галузь і окремих осіб, власників підприємств галузі. Невдалі розслідування, знищені докази — це проблема”, – сказав на умовах анонімності болгарський чиновник.

Після краху радянського режиму Болгарія надто розслабилася, створивши зручну обстановку для агентів ГРУ, які могли діяти вільно, вважає Гебрев.

Болгарія – одна з небагатьох країн, де продовжують випускатись боєприпаси радянського зразка, і це робить її незамінним постачальником для України. Крім прямих поставок, багато боєприпасів направляється до країн, які віддали свої запаси Україні.

Нагадаємо, у лютому в Болгарії прийняли рішення виготовляти 122-міліметрові снаряди радянського зразка для української армії. Через це поновили роботу підприємства, яке не працювало 35 років. Боєприпаси, виготовлені на болгарському заводі “Терем” у місті Костенц, і постачатимуться винятково для ЗСУ.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.