Аналітики російсько-української війни розкрили план перемоги над Путіним

Аналітики російсько-української війни розкрили план перемоги над Путіним

Західні країни, які підтримують Україну, повинні негайно збільшити обсяги оборонної продукції та виділити більше військової техніки Києву, одночасно борючись з російською інформаційною агресією, аби завадити Кремлю перемогти в Україні, за новим аналізом.

“Захід має перевагу, але йому потрібно вирішити, як її використати”, – заявив Інститут вивчення війни (ISW), американський центр, в середу. “Все, що потрібно зробити – це піднятися на боротьбу” і мобілізувати підтримку зусиль України у війні.

“Мобілізація означатиме збільшення виробництва військової продукції, звільнення більшого обсягу існуючих військових можливостей та економічних активів, а також прийняття вищого порогу болю та ризику зараз, щоб уникнути більшої вартості, болю та ризику у майбутньому”, – зазначив ISW.

Багато західних країн зобов’язалися забезпечити Україну зброєю та підтримкою протягом понад 25 місяців, які Київ провів, борючись з російським повномасштабним вторгненням. США були найбільшим донором військової допомоги українським зусиллям у війні.

Але новий пакет, вартістю 60 мільярдів доларів, надісланий на розгляд у Конгресі, затримується вже кілька місяців, під загрозою постачань України боєприпасів, ракет, систем протиповітряної оборони та інших важливих ресурсів. Експерти кажуть, що короткий запас вже привів Україну до тісного кута, обмежуючи її операції проти Росії.

Занепокоєння щодо того, чи має Україна достатньо екіпіровки, ймовірно, погіршиться в найближчі місяці. Київ попереджає, що Росія готується до нового наступу наприкінці травня та влітку, а Москва зробила повільні, але стабільні кроки на сході України.

Західні аналітики кажуть, що Росія сподівається виснажити Україну та підтримку її західних союзників у виснажливій війні. Попри те, що Москва зазнала значних втрат та втрати військової техніки, вона мобілізувала свою промисловість та перейшла на воєнний режим, щоб заповнити прогалини в поставках.

Росія зараз спрямовує приблизно третину свого внутрішнього валового продукту на оборону, розгортаючи нові танки та поповнюючи запаси ракет.

Західні уряди, війська та компанії підвищили обсяги виробництва оборонної продукції, зосередившись  на 155-мм артилерійському снаряді стандарту НАТО, який є великим попитом в Україні. Запаси альянсу фактично вичерпалися через відправлення 155-мм амуніції в цю війною зруйновану країну.

Але протягом війни західні уряди були неохочі виділяти ресурси, посилаючись на страхи щодо ескалації. Використання Кремлем “маніпуляції сприйняттям”, або змушення союзників України бачити світ і конфлікт певним чином, може “дозволити Росії перемогти в реальному світі”, – зазначив ISW.

“Основним зусиллям Кремля є змушення США приймати й обґрунтовувати рішення на основі російських позицій, які сприяють інтересам Росії, а не нашим”, – заявив центр.

США та інші країни, що підтримують Україну, повинні “прийняти кілька конкретних та негайних кроків”, – зазначив ISW. Ці нації повинні забезпечити “достатню військову допомогу та іншу підтримку Україні, щоб вона могла відновити маневреність на полі бою”, а також збільшити свої оборонно-промислові потужності та виробництво в Україні, сказав експертний центр.

Захід також повинен допомогти Україні використовувати слабкі місця російської військової потужності, такі як Чорноморський флот, заявив ISW. Україна оцінила, що Росія може втратити приблизно третину свого Чорноморського флоту після того, як Київ успішно атакував його кораблі та бази ракетами та безпілотниками на протязі багатьох місяців конфлікту.

“Росія не зможе перемогти Україну чи Захід – і ймовірно програє – якщо Захід мобілізує свої ресурси для опору Кремля”, – заявив ISW.