США пропонують програму військових облігацій на $50 млрд для підтримки України – Семафор

США пропонують програму військових облігацій на $50 млрд для підтримки України – Семафор

США запропонували, щоб Група семи промислово розвинутих країн випустила принаймні 50 мільярдів доларів в облігації, щоб підтримати український зусилля у війні, які були б підтримані замороженими російськими активами, повідомляє Bloomberg.

Так звані облігації свободи дозволять інвесторам надати Києву необхідну готівку безпечно та за вигідними процентними ставками.

Облігації будуть підтримані мільярдами доларів відсотків, згенерованих 280 мільярдами доларів російських активів у центральному банку, які знаходяться в замороженні в фінансових установах країн Г7 та Європейського Союзу – які деякі країни ЄС вимагають конфіскації цих активів. Початково Г7 заявила, що ці активи будуть заморожені, поки Росія не погодиться повернути Україні кошти на покриття великих збитків, які завдані її воєнною кампанією. Люди, знайомі з пропозицією, розповіли Bloomberg, що обговорення ідеї про облігації все ще перебувають на початкових етапах.

Ця пропозиція надходить в той час, коли США бореться, щоб надіслати допомогу Києву, адже 60 мільярдів доларів допомоги все ще затримуються в Конгресі.

Хоча більшість заморожених російських активів зберігаються в ЄС, США також мають близько 5 мільярдів доларів, і президент Джо Байден підтримав законопроект, який дозволить конфіскувати ці активи та використовувати їх для допомоги Україні. Байден повідомив союзникам, що хоче досягти прогресу щодо плану використання цих активів до червня, коли в Італії відбудеться зустріч Г7.

Військові облігації – це стара ідея; перша державна облігація була випущена Банком Англії у 1694 році для підтримки однієї з війн проти Франції. Під час Другої світової війни 85 мільйонів американців зібрали 185 мільярдів доларів за допомогою цих цінних паперів.