Авіація та флот США та Великої Британія завдали удари по об’єктах хуситів у Ємені. У першу чергу були уражені радіолокаційні системи та склади ракет. Про напад написало видання The Times.
Операцію “Страж процвітання” розпочали бомбардувальники B2-А, які зайшли у повітряний простір Ємену. Після того Білий Дім повідомив лідерів фракцій Конгресу США про початок військової операції.
США атакували понад 10 об’єктів у Ємені, що використовувались для зберігання зброї та навчання хуситів, повідомив канал Al Arabia
Атаку проти хуситів підтримали Канада, Австралія, Нідерланди, Бахрейн.
Каспійський флот ВМС Ірану був приведений у повну бойову готовність.
Спільні авіаудари США і Великої Британії проти хуситів в Ємені завершилися, — повідомив офіційний представник США в інтерв’ю Al-Jazeera.
Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що спільні удари по об’єктах хуситів в Ємені були спрямовані на те, щоб підірвати і послабити можливості хуситів наражати на небезпеку моряків і загрожувати світовій торгівлі.
Удари були націлені на безпілотні літальні апарати, безпілотні надводні кораблі, крилаті ракети наземного нападу, а також берегові радари та можливості повітряного спостереження хуситів.
Нагадаємо, позавчора ввечері кораблі США та Великої Британії збили більше 20 ударних безпілотників та ракет, які хусити запустили з території Ємену. Це одна з найбільших атак у Червоному морі за останні місяці.
Міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про початок операції Prosperity Guardian проти єменських терористів 19 грудня. Головна мета операції – забезпечити свободу судноплавства в Червоному морі.
Ще раніше підтримувані Іраном та росією хусити заявили, що запуски безпілотників і ракет демонструють солідарність з палестинським народом. Їхня перша серія атак, яка почалася незабаром після початку війни Ізраїлю та ХАМАС , була спрямована на комерційні судна, які мали певний зв’язок з Ізраїлем. За даними Центрального командування, на сьогодні хусити здійснили 26 нападів на комерційні судна в Червоному морі.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.